Guardiola zbulon arsyen se pse nuk dëshiron të luajë ndeshje të hënave

Manchester City sonte do të përballet kundër Swansea, kurse Pep Guardiola zbulon se e hëna nuk është dita e tij e preferuar.

Para ndeshjes me Stoke, Guradiola ka deklaruar se nuk dëshiron të luajë  ndeshje të hënave, sepse sipas tij njerëzit nuk kanë pasion për futboll të hënave.

“Nuk dëshiroj që të luaj ndeshje të hënave, pasiqë njerëzit kanë pasion për futbollin gjatë fundjavës. Të hënave ky pasion mungon. Kam eksperiencë të keqe nga ndeshjet e zhvilluara të hënave”, ka deklaruar Guradiola.

Stoke City është 5 ndeshje pa fitore dhe gjendet në zonën e rrezikut, kurse City është në prag të titullit të ri me 13 pikë më shumë se Manchester United.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here