Reina sot do ti kryejë testet mjekësore te Milani

Portjeri spanjoll, Pepe Reina sot do ti kryejë testet mjekësore te Milani dhe pastaj do të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me “Rosonjerët”, bëjnë të ditur mediat italiane.

Kontrata e Reinas me Napolin skadon në fund të sezonit dhe ai do të largohet nga Napoli si lojtarë i lirë.

Reina pas ndeshjes me Interin qëndroi në Milano.

Reina ka pranuar që të jetë portjeri i dytë te Milani dhe ardhja e tij në skuadër nuk do të ndikojë në ardhmërinë e Donnarummës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here