Barcelona për herë të parë në Ligën e Kampionëve me këtë formacion?

Sonte do të zhvillohet ndeshja kthyese mes Barcelonës dhe Chelsea në Ligën e Kampionëve.

Para tre javësh Chelsea dhe Barcelona mbaroi me rezultatin 1-1, goli i Lionel Messit i dha epërsinë Katalanasve, por edhe Chelsea ka gjasa.

Ousmane Dembele mund të fillojë nga minuta e parë, pas paraqitjes së mirë kundër  Malagas.

Formacioni i Barcelonës mund të jetë kështu

Ter Stegen, Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Dembele, Messi, Suarez.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here