Borussia do të paguajë një shumë të madhe për Batshuayi

Borussia Dortmund ka përfituar shumë nga huazimi i Batshuayi.

Arsenal për ta transferuar Aubameyang u detyruan ta shesin Giroud te Chelsea, kurse Chelsea Batshuayi te Dortmund.

Përderisa Giroud nuk po bën asgjë te Chelsea, Aubameyang nuk po luan mirë te Arsenali, Batshuayi te Dortmund në nëntë ndeshje ka shënuar 7 gola dhe Dortmund po mendon seriozisht për blerjen e tij.

Por për të siguruar shërbimet e tij do të duhet në arkën e Chelsea të derdhin 65 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here