Real nuk heq dorë nga Hazard, përgatit ofertë të re-lojtarë plus para!

Real Madrid dëshiron me ngulm që ta transferojë Hazardin në rradhët e veta.

Megjithatë për ta transferuar atë do të duhet të heqin dorë nga ndonjë futbollist, kurse mediat spanjolle bëjnë të ditur se lojtari që do të largohet nga Madridi është Gareth Bale.

Kryesia e klubit Madrilen po përgatit një ofertë. Reali do ti ja ofrojë Chelsea, Gareth Bale dhe para për shërbimet e Eden Hazard.

Edhe Bale dëshiron largimin nga “Santiago Bernabeo”, kurse nga ana tjetër “Blutë e Londrës” po përgatisin kontratë të re për belgun.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here