Chelsea kërkon lojtarin e Arsenalit!

Chelsea është duke e monitoruar situatën e Aaron Ramsey tek Arsenal, raporton Daily Mirror.

Mesfushorit 27 vjeçar i ka mbetur vetëm një vit kontratë me Arsenalin dhe këtë fakt “Blutë e Londrës” do të mundohen ta shfrytëzojnë në maksimum.

Arsyeja kryesore që Ramsey nuk po rinovon me Arsenalin është paga e tij ku lojtarin dëshiron rritje të saj ndërkaq klubi londinez nuk e pranon këtë gjë, situatë të cilën Chelsea mund ta shfrytëzojë më së miri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here