Atletico Madrid ka gjetur zëvendësuesin e Griezmann!

Mundësitë e largimit të Griezmann nga Atletico në fund të sezonit janë të mëdha dhe klubi madrilen duket se është pajtuar me këtë dhe ka filluar kërkimin e zëvendësuesit të francezit.

Sipas mediave italiane, Atletico ka disa lojtarë në listë për  zëvendësuesin e Griezmann nëse ai largohet. Kryesori në listë është lojtari i Sampdorias, Duvan Zapata.

Zapata këtë sezonë për Sampdorian ka shënuar 9 gola në 23 ndeshje.

Sampdoria kërkon 30 milionë euro për lirimin e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here