Atletico Madrid i ofron Juventusit shkëmbim lojtarësh

Atletico Madrid dëshiron të bashkëpunojë me Juventus.

“Biankonerët” e dëshirojnë mbrojtësin e Atleticos, Jose Jimenez. Klauzola e tij është 60 milionë euro, kurse Atletico do të pranojë ta shesë në qoftë se përfshihet në transferim lojtari i Juves, Rodrigo Bentancur.

Uruguaiani u transferua në Torino nga skuadra e Boca Juniors.

Megjithatë edhe pse e dëshirojnë Jimenezin, Bentacur është ardhmëria e Juventusit dhe vështirë se do të ndodhë një gjë e tillë.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here