Liverpool-Watford, formacionet zyrtare

Liverpooli dhe Watfordi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

“Reds” janë nikoqir të Watfordit në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në kampionatin anglez.

Skuadra e Jurgen Klopp vjen pas humbjes në derbin anglez ndaj Manchester Unitedit dhe dëshiron t’i kthehet sa më shpejt fitoreve.

Në anën tjetër, edhe mysafirët kanë humbur në ndeshjen e fundit dhe duan rezultat pozitiv nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Liverpool: Karius; Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson, Wijnaldum, Can; Mane, Salah, Firmino.

Watford: Karnezis; Femenía, Mariappa, Prodl, Britos, Holebas; Pereyra, Doucouré, Capoue, Richarlison; Deeney.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here