Low publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet miqësore, dy yje lihen jashtë!

Trajneri i Gjermanisë Joachim Low, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet miqësore kundër Spanjës dhe Brazilit.

Nuk ka lojtarë debutues, por Joachim Low ka lënë jashtë listës yjet e Dortmundit, Mario Gotze dhe Marco Reus. Sipas Low ata nuk janë mjaftueshëm  të përgatitur për ndeshjet e kombëtares.

Për shkak të lëndimit mungon Neuer, mirëpo edhe pa këta lojtarë Gjermani ka një super skuadër.

Gjermana me 23 mars në Dyzeldorf do ta zhvillojë ndeshjen kundër Spanjës, kurse katër ditë më vonë në Berlin do të luajë kundër Brazilit.

Low ka ftuar këta futbollistë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here