Messi dëshiron lojtarin e Chelseas në Barcelonë!

Lionel Messi është një lojtar me shumë ndikim tek Barcelona jo vetëm në fushë por edhe jashtë saj ku kësaj rradhe i ka kërkuar skuadrës katalanase që të transferojë mbrojtësin e majtë të Chelseas, Marcos Alonso, raporton Don Balon.

Mësohet se Messi ka qenë i impresionour me paraqitjen e Marcos Alonsos në ndeshjen kundër Barcelonës dhe do të pëlqente që spanjolli të vinte dhe ti bënte konkurencë Jordi Albas.

Barcelona në anën e majtë të mbrojtjes ka për synim që të transferojë David Alaban e Bayern Munich por mbetet të shihet si do të veprojnë katalanasit gjatë kësaj vere.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here