Milan dëshiron të blejë nga Reali

Skuadra e Milanit verën e kaluar shpenzoi 200 milionë euro, por ende nuk po jep rezultatet e pritura.

Sipas mediave italiane, Milan është e interesuar për futbollistin e Realit të Madridit, Sebalos i cili u transferua në “Santiago Bernabeo” nga skuadra e Betis.

Por Sebalos nuk po luan shumë këtë sezonë dhe dëshiron largimin nga skuadra e Realit.

Megjithatë Milan ende nuk ka vënë kontaktet e para me klubin Madrilen.

Çmimi i Sebalos është rreth 40 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here