Autoritetet spanjolle kërkojnë dënimin e Xabi Alonsos me pesë vite burg

Xavi Alonso është njëri prej futbollistëve që kanë luajtur në La Liga dhe janë akuzuar për evazion fiskal.

Ish lojtari i Real Madridit është akuzuar për evazion fiskal prej 2 miliona eurove. Ai është akuzuar se ka kryer evazion gjatë vitit 2010, 2011 dhe 2012.

Prokurori spanjoll ka kërkuar dënimin e Alonsos me 5 vite heqje lirie dhe dënim të hollash prej 4 miliona eurove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here