Chelsea në garë për yllin e Tottenham!

Chelsea ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit të Tottenham Hotspur, Toby Alderweireld, raporton Daily Mirror.

Alderweireld, 29 vjeçar, është në vitin e fundit tek Tottenham sipas të gjitha gjasave sepse bisedimet për rinovimin e kontratës kanë ndalur.

Chelsea ka hyrë në garë për Alderweireld pasi e ardhmja e David Luiz dhe Gary Cahill është vënë në dyshim.

Për Alderweireld në garë qëndrojnë në garë skuadra të mëdha evropiane si Barcelona, Manchester United dhe Paris Saint Germain.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here