Manchester United frikësohet shumë prej Sanchez-it!

Manchester United i frikësohet shumë Alexis Sanchezit sepse drejtuesit e klubit mendojnë se kiliani mund të marrë vendimin e njejtë sikurse të argjentinasit Angel Di Maria i cili u largua nga klubi, raporton Daily Mail.

Sanchez është një figurë e vetmuar tek “Djajtë e Kuq” dhe shpesh ha vetëm ushqim i distancuar nga lojtarët e tjerë dhe tani duket se është penduar për transferimin nga ArsenalOld Trafford.

Përfaqësuesi i kombëtares kiliane përfiton plot 600,000 funta në javë dhe ai mund të ndjekë rrugën e njejtë si Di Maria i cili kaloi vetëm një sezon tek Manchester United gjatë drejtimit të Jose Mourinhos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here