Pochettinon po e kërkon një klub i madh evropian!

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamdzic ka propozuar trajnerin e Tottenham Mauricio Pochettino si kandidat për tu bërë trajner i ardhshëm i klubit, raporton Sport Bild.

Jupp Heynckes do të largohet në fund të këtij sezoni dhe ish mesfushori i Bayern Munich, Dietmar Hamann, deklaroi se javën e kaluar janë bërë kontakte me Mauricio Pochettinon.

Salihamidzic i ka sugjeruar emrin e Pochettinos Karl Heinz Rummenigges dhe Uli Hoeness-it, por një marrëveshje me trajnerin argjentinas aktualisht duke e vështirë për tu arritur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here