Ibrahimovic më pranë transferimit në MLS!

Transferimi i Zlatan Ibrahimovic në Major League Soccer është diskutuar për 1 vit rradhazi ndërsa tani kanë filluar të mblidhen copëzat dhe ky transferim duket do të bëhet realitet.

ESPN raportoi të enjten se transferimi i IbrahimovicMLS ishte diçka pothuajse e kryer pasi Mourinho e kishte dhënë bekimin e tij.

Burimet konfirmuan se 36 vjeçari është në bisedime të avancuara me skuadrën e LA Galaxy dhe gjatë javëve të ardhshme pritet se suedezi do të transferohet të jetojë në Los Angeles.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here