Wilshere me shumë mundësi do të largohet nga Arsenal!

Një pagë më e vogël që nuk pranoi Wilshere për të rinovuar kontratën mund ta shohë lojtarin që të largohet nga Arsenal gjatë kësaj vere, raporton the Sun.

Një mungesë në Champions League ka bërë që Arsenali të ketë probleme me të ardhurat dhe për këtë arsye Wilshere në qoftë se dëshiron që të rinovojë kontratën duhet të ulë pagën e tij me 25%.

Mirëpo kjo ofertë nuk po pranohet edhe për shkak se në janar Arsenali i rinovoi kontratën Ozilit duke e bërë futbollistin më të paguar në histori të klubit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here