Chelsea ka gjetur zëvendësuesin e Courtois

Thibaut Courtois nuk do të luaj në miqësoren e Arabisë Saudite kundër Belgjikës. Belgu do të përgatitet për ndeshjen me Tottenham.

Courtois është në prag të largimit nga skuadra e Chelsea.

Belgu është nën shënjestrën e Realit dhe ai vetë dëshiron rikthimin në Madrid.

Chelsea ka gjetur zëvendësuesin e belgut me një tjetër belg. Bëhet fjalë për portjerin e Liverpoolit, Simon Mignolet.

Mignolet shihet si zëvendësuesi ideal i Courtois.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here