Raiola: Guardiola është një zero, një frikacak dhe një qen

Mino Raiola është i njohur për thumbimet e tij dhe këtë herë përsëri e ka thumbuar Pep Guardiolën.

Raiola e ka quajtur Guardiolën si frikacak, duke thënë se nuk e dëshiron atë si person edhe pse nuk i mohon sukseset e tij.

“Pep Guardiola, si trajner është fantastik.”

“Si një person, ai është një zero.”

“Ai është një frikacak dhe një qen.”

“Ai është një prijës klasik, ai të thotë bëj çfarë të them, por mos bëj çfarë bëj unë.”

“Nëse Manchester City do ta fitojë Ligën e Kampionëve, ai do ta dëshmojë se çfarë trajneri i mirë është, por unë do ta urrej”, ka thënë Raiola për “Mirror”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here