Son zbulon se kush është futbollisti më i mirë në botë, sipas tij

Futbollisti i Tottenham, Son ka dhënë një përgjigjie subjektive se kush është futbollisti më i mirë në botë.

Shumica e lojtarëve, deklarojnë se lojtari më i mirë në botë është ndonjë bashkëlojtarë i tyre, kurse Son mendon se futbollisti më i mirë në botë është Harry Kane.

Kane është i rëndësishëm për Anglinë dhe Tottenham, sepse është lojtari më i mirë në botë, ka deklaruar Kane.

Koreani po luan një sezonë të shkëlqyeshme ku ka shënuar 9 gola në 18 ndeshje.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here