Alves mendon se Coutinho është në të njëjtin nivel me Neymar!

Dani Alves e ka një arsye pse nuk po ndihet mungesa e Neymarit në ekipin kombëtar të Brazilit.

Sipas tij janë aftësitë e Philippe Coutinho që bëjnë që Brazili të mos vuajë për lojë të bukur dhe rezultate. Coutinho ishte dhe pjesë egolashënuesve në fitoren 3-0 kundër Rusisë.

“Mendoj se Coutinho është lojtar i të njëjtit nivel me Neymar. Ai ka ndikim shumë të madh në lojën tonë dhe në ekipet që luan”, ka thënë Alves.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here