Mourinho dhe Guardiola në garë për yllin e Nice

Rivalët e qytetit janë të interesuar për lojtarin e Nice, Jean Seri.

Mourinho është në kërkim të një mesfushori cilësor që do ta zëvendësojë Carrick, kurse Guardiola gjithashtu po kërkon zëvendësuesin e Fernandinhos.

Agjentët e të dy klubeve për një kohë të gjatë po përcjellin paraqitjet e Seri, i cili është njëri ndër mesfushorët më të mirë në kampionatin francez.

Seri është i preferuari i tyre.

Seri vitin e kaluar ishte pranë trasnferimit te Barcelona, por në fund transferimi i tij nuk u realizua.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here