Juventus në garë për qendrëmbrojtësin gjerman!

Juventus po shpreson që të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të majtë Jonas Hector gjatë kësaj vere, sipas Gazzetta dello Sport.

Mbrojtësi i FC Koln ka një klauzolë prej 10 milionë eurosh në qoftë se ndonjë klub dëshiron të sigurojë shërbimet e tij.

Përveç Juventusit në garë për këtë futbollist kanë hyrë Bayern Munich dhe Borussia Dortmund të cilat do të përballen ashpër në merkato për 27 vjeçarin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here