Ronaldinho tregon të metën e Messit!

Është e vështirë që t’i gjesh një të metë Leo Messit, fitues i 5 Topave të Artë dhe i konsideruar nga shumë persona si një nga futbollistët më të mirë të historisë.

Por, Ronaldinho duket se ia ka gjetur. Ish-lojtari i Barcelonës, i ftuar në “Resenha ESPN“, analizoi aftësitë e argjentinasit dhe i gjeti një defekt.

Messit duhet t’i bësh presion. Nuk ia fut topin mes këmbëve askujt”, tha Dinho duke qeshur.

Por, një kërkim i thjeshtë në Google ose YouTube tregon se Ronaldinho e ka gabim, pasi Messi e ka bërë shpesh këtë gjë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here