Messi në dyshim për ndeshjen ndaj Sevillës!

Messi është në dyshim për ndeshjen me Sevillan, pavarësisht se është ftuar nga Valverde.

Është vet trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ai që ka qetësuar tifozët katalunas, por edhe të Kombëtares së Argjentinës, duke thënë se Leo nuk do të luajë nëse nuk është gati dhe se do të kujdesen për të ashtu siç bëri Jorge Sampaoli.

“Ne do të kujdesemi për të, ashtu sikur Argjentina“, u shpreh Valverde.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here