Tottenham shokon Chelsean në Stamford Bridge (VIDEO)

Tottenham Hotspur ka fituar në udhëtim te Chelsea me rezultat 3-1 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 32-të në Ligën Premier.

Spurs kanë arritur edhe fitoren e pestë radhazi në kampionatin anglez duke bërë një hap shumë të rëndësishëm drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, ndërsa Chelsea mbetet mbrapa në garë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Alvaro Morata 30 për Blutë, ndërsa për Tottenhamin shënuan Christian Eriksen 45 dhe Dele Alli 62, 66.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here