Chelsea përgatit pastrim – ja se kush do të largohet!

Sipas të gjitha gjasave, Chelsea nuk do të arrijë të kualifikohet në Ligën e Kampionëvë për sezonin e ardhshëm.

Në listën e lojtarëve që mund të largohen në fund të sezonit janë Hazard, Courtois, Fabregas, Pedro, Cahill, Luiz, Giroud, Zuma dhe Batshuayi.

Pas këtij sezoni, ku Blutë e Londrës nuk fituan asnjë trofe dhe nuk do të arrijnë të kualifikohen në Ligën e Kampionëve edhe trajneri i skuadrës Antonio Conte është në prag të largimit.

Hazard dhe Courtois sipas të gjitha gjasave nuk do ta vazhdojnë kontratën me Chelsean, pasiqë dëshirojnë të luajnë në Ligën e Kampionëve.

Fabregas, Pedro edhe Luiz do të mbeten me një vit në kontratë dhe Chelsea do ti shesë ata që të përfitojë nga largimi i tyre.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here