Formacionet zyrtare: Sevilla-Bayern Munchen

Në Ramon Sanchez Pizjuan takohen Sevilla dhe Bayern Munichu për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Bavarezët konsiderohet favoritë për të vazhduar në gjysmëfinale, mirëpo nuk do ta kenë edhe aq lehtë përballë andaluzianëve.

Formacioni startues i Sevillas: David Soria, Jesus Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero, Pizarro, N’Zonzi, Sarabia, Vzzquez, Correa, Ben Yedder.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Ulreich, Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat, Vidal, Javi Martinez, Thiago, Muller, Lewandowski, Ribery.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here