Liverpool përforcohet me talentin italian

Mediat italiane shkruajnë se shënjestra e re e Liverpoolit është lojtari i Cagillarit.

Bëhet fjalë për mesfushorin 21-vjeçarë i cili me paraqitjet e tij ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve.

Barella njihet si njëri nga lojtarët më të talentuar italian.

Ai mund të luajë në disa pozita në mesfushë, është i mirë si mesfushorë defanziv, por merr pjesë edhe në akcionet sulmuese.

Për të interesim kanë treguar, Milan, Juventus dhe Inter, mirëpo skuadra e Liverpoolit është e gatshme ta rrëmbejë atë.

The Reds kanë përgatitur ofertën për të dhe kanë vënë kontakt me menaxherin e lojtarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here