VIDEO: 54 sekonda që dëshmojnë gjenialitetin e Messit

Në ndeshjen e fundit kundër Sevillas, Lionel Messi edhe një herë e dëshmoi se sa është i çmueshëm për skuadrën e Barcelonës.

Messi hyri në lojë kur ishte rezultati 2-0 dhe ndimoi skuadrën ta shmang humbjen. Ai luajti 32 minuta në fushë edhe pse mjekët e këshilluan që mos të bëj vrapime të shpejta.

Gjatë dy golave të Barcelonës, kamerat janë fokusuar te Messi, i cili shihet duke ecur në fushë. Në një kohëzgjatje 54 sekondave – prej minutës 87:18-88:12, Leo shëtitet nëpër fushë.

Vrapimi i tij i vetëm është  pas momentit kur ai e shënon golin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here