Formacionet zyrtare: Barcelona-Roma

Barcelona është nikoqir i Romës për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në Camp Nou.

Skuadra spanjolle është favorite për ta fituar këtë takim dhe për t’u kualifikuar tutje në gjysmëfinale.

Formacioni bazë i Barcelonës: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Semedo, Sergio Busquets, Rakitic, Iniesta; L Suarez, Messi.

Formacioni bazë i Romës: Alisson; Bruno Peres, Manolas, Fazio, Kolarov; Pellegrini, De Rossi, Strootman; Florenzi, Dzeko, Perotti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here