E KRYER: Italia nesër do të ketë trajner të ri

Italia është në kërkim të një trajneri të ri pas rezultateve të këqija nën udhëheqjen e Venturas.

Gazetta Dello Sport  shkruan se kandidati kryesorë për stolin e Italisë është Mancini, me të cilin federata do të fillojë bisedimet nesër.

Mancini është i gatshëm ta lërë skuadrën e Zenitit dhe ta marrë udhëheqjen e përfaqësueses italiane.

Mancini me Zenitin është larg titullit këtë sezonë edhe klubi rus nuk ka asgjë kundër për prishjen e kontratës para kohe.

Sezoni në Rusi mbaron me 13 maj, kurse Mancini më së voni duhet të emërohet si trajner i  Italisë me 20 maj.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here