Balotelli pranë rikthimit në Serie A!

Mario Balotelli ka vendosur të rikthehet në kampionatin italian në edicionin e ri. Mino Raiola ka pasur një takim të rëndësishëm me drejtorin sportiv të Romës, Monchi.

Sipas medieve italiane dyshja është pajtuar që Balotelli të nënshkruajë për Romën në verë si futbollist i lirë. Kontrata besohet se do të jetë katër vjeçare dhe Super Mario do të marrë një pagë rreth 4 milionë euro në sezon.

Përveç Romës në garë për lojtarin mbetet edhe Juventus dhe Napoli që gjithashtu janë interesuar për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here