Del Piero beson në mrekulli!

Alessandro Del Piero beson se Juventus dhe Roma mund të eliminojnë gjigantët spanjoll, Real Madridin dhe Barcelonën

Dy klubet italiane dështuan në ndeshjet e para, Juve humbi 3:0 në Itali, Roma u mposhtë 4:1 në Spanjë, derisa këtë mesjavë do të luhen ndeshjen e kthimit.

Juventus dhe Roma janë skuadra të mëdha dhe ekzistojnë akoma mundësi që ato të kalojnë tutje,” ka thënë legjenda e Biankonerëve.

“Çdo gjë mund të ndodhë, edhe kundër skuadrave si Real Madrid dhe Barcelona.

“Aspekti psikologjik dhe dëshira e madhe për të kaluar tutje mund të jenë kruciale.

“Do të jetë vështirë, por si italian dhe Biankoner unë shpresoj që ato të kalojnë tutje,”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here