Iniesta vendos për të ardhmen!

Andres Iniesta ditë më parë deklaroi se ndeshja ndaj Romës ishte e fundit për të në Ligën e Kampionëve.

Tani mediat spanjolle kanë zbuluar se Iniesta karrierën e tij do ta vazhdoj në kampionatin kinez. Tianjin Quanjian pritet të jetë skuadra e tij e re sipas asaj që ka lajmëruar Radio Catalunya.

33-vjeçari do të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me klubin kinez dhe do të marrë nëj pagë vjetore prej 37 milionë eurove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here