Oliver Kahn thumbon Buffonin: Është dashur të penzionohet më herët

Gianlugi  Buffon e protestoi ashpërt kundër gjyqtarit Michael Oliver kur ai akordoi penallti për Realin në minutën e 93-të.

Pas eleminimit të Zonjës së Vjetër, portjeri legjendar Oliver Kahn ka kritikuar kolegun e tij.

“Nuk është e lehtë ta dish se kur është koha të penzionohesh. Nëse do të penzionohej më herët, do ta shmangte dëshpërimin nga Suedia dhe Reali. Ëndërra e tij ishte që ta fitonte Ligën e Kampionëve, por nuk ju plotësua”, ka deklaruar Kahn.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here