Guardiola me 200 milionë paund në merkaton e verës: Këta janë lojtarët në shënjestrën e Qytetarëve

Spanjolli ka shpenzuar 448 milionë paund për dy sezone dhe do të shpenzojë edhe më shumë për ta fituar Ligën e Kampionëve. 

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola do të ketë në dispozicion 200 milionë paund për merkaton e verës.

Spanjolli do ta përforcojë skuadrën me një mbrojtës, një mesfushorë dhe një sulmues dhe do të tentojë që sezonin e ardhshëm ta fitojë Ligën e Kampionëve.

Lojtarët në shënjestrën e Guardiolës janë Thomas Lemar, Fred, Jorginho, Jean Michael SeriJulian WeiglRiyad Mahrez dhe Toby Alderweireld.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here