Një shqiptar për t’u përballur me Tyson Fury!!!

Britaniku Tyson Fury do të rikthehet në ring më datën 9 qershor (në Manchester), por ende nuk ka deklaruar se cili do të jetë rivali i tij.

 

Mediat britanike kanë bërë me dije sot se 3 janë kandidatët e mundshëm dhe mes tyre është edhe një boksier shqiptar, Sefer Seferi. Ai është në garë për t’u ngjitur në ring në një përballje ndaj Fury se bashku me John Murray dhe Shannon Briggs.

Këtë e dëshmon edhe vet Boksieri në profilin e tij ne Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here