Ndryshim total te PSG: Parizienët do të shesin gjashtë lojtarë, mes tyre edhe yjet e skuadrës

PSG me transferimet e saja tentoi ta fitonte Ligën e Kampionëve, por shumica e yjeve as nuk luajtën sa duhet.

Pas fitimit të kampionatit francez, trajneri i ri i PSG, Thomas Tuchel ka në plan për skuadrën e tij.

Sipas RMC, PSG do të shesë lojtarë ku do të përfitojë 200 milionë euro.

Tuchel nga lista e lojtarëve për sezonin  e ardhshëm e ka fshirë Cavanin, Di Marian, Meuniera, Pastoren, Silvan dhe Kurzawan.

Me shitjen e këtyre lojtarëve Parizienët pritet të përfitojnë rreth 200 milionë euro dhe kështu nuk do të kenë probleme me Fair Playn Financiarë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here