Ka ardhur oferta senzacionale për Benzeman, këtë nuk e priste askush

Karim Benzema është pranë largimit nga Reali edhe pse Zidane deklaroi se kjo nuk është e vërtetë.

Mediat madrilene bëjnë të ditur se Benzema do të largohet nga skuadra e Realit pas nëntë viteve, kurse si zëvendësues të tij përmenden, Lewandowski, Icardi dhe Kane.

Sipas mediave spanjolle, skuadra e cila ka bërë ofertën senzacionale është skuadra e West Ham.

West Ham i ka ofruar Realit më shumë se 60 milionë euro për francezin dhe një ofertë të tillë Perez vështirë se do të mund ta refuzojë.

Benzema më shumë dëshiron të luan në Premier League sesa të rikthet në Francë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here