Këta janë kandidatët kryesorë për stolin e Arsenalit

Arsene Wenger dhe largimi i tij nga Arsenali janë tema kryesore në mediat sportive.

Trajneri legjendar i Topxhinjve ka bërë të ditur se do të largohet nga Arsenali në  fund të sezonit.

Mirëpo tani mbetet ta shohim se kush do të jetë trajneri i ri i Topxhinjve. Lisa është e gjatë dhe ka disa kandidatë.

Wenger ka deklaruar se ish lojtari i Arsenalit, Vieira do të ishte zëvendësuesi ideal i tij.

Thomas Tuchel gjithashtu është kandidat për stolin e Arsenalit, por mediat spekulojnë se ai do ta marrë udhëheqjen e PSG.

Përveç Tuchel dhe Vieira, përmenden edhe Low, Ancelotti dhe Luis Enrique.

Mbetet ta shohim se kush do të jetë trajneri i ri i Arsenalit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here