Espanyol shkarkon trajnerin “Quique Sanchez Flores”

Quique Sanchez Flores nuk është më trajneri i Espanyol. Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Espanjolit dhe njëkohësisht ka shkarkuar edhe drejtorin sportiv Jardi Lardin.

Klubi Katalan do të drejtohet nga David Gallego, i cili ka qenë ndihmësi i Flores gjatë këtij sezoni.

Deshtimi Flores kanë qenë pesë ndeshjet e fundit ku skuadra e tij ka humbur katër dhe ka barazuar një, dhe nuk shënon në La Liga prej rreth 500 minutave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here