Formacionet zyrtare: Barcelona-Sevilla

Sevilla dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare të finales së Copa del Rey e njohur ndryshe si Kupa e Mbretit.

Gjiganti katalunas dhe Sevilla do të luajnë mes vete në finalen e madhe të Copa del Rey, duke synuar fitimin e trofeut të parë sezonal.

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka vendosur të startojë me formacionin më të mirë të mundshëm pasi e do trofeun e Copa del Rey.

Në anën tjetër, edhe Vincenzo Montella ka vendosur që në finale të luaj me formacionin më të mirë.

Sevilla: Soria; Navas, Mercado, Lenglet, Escudero; Nzonzi, Banega; Sarabia, Vazquez, Correa; Muriel.

Barcelona: Cillessen; Roberto, Pique, Umtiti, Alba; Coutinho, Busquets, Rakitic, Iniesta; Messi, Suarez.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here