Luis Enrique merr Messin tek Arsenal

Arsene Wenger njoftoi dje se do të largohet nga Arsenali, pas 22 vitesh në këtë klub. Dhe një nga kandidatët e parë për të zëvendësuar francezin në “Emirates” do të jetë Luis Enrique.

Spanjolli do të donte ta merrte Lionel Messin në Premier League, nëse ai do të emërohet si trajner i Arsenalit, sipas gazetes “Express”.

Enrike ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me superstarin argjentinas, që nga koha e tyre së bashku në Barcelonë dhe shpreson se kjo do ta ndihmojë t’i vendosë “topçinjtë” në krye. Kuptohet, nëse Messi vendos të largohet nga “Camp Nou”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here