Formacionet zyrtare: Juventus-Napoli

Juventusi dhe Napoli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare të ndeshjes së radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër është nikoqire e Napolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-të në kampionatin italian.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku te Napoli titullar është mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj.

JuventusBuffon; Howedes, Benatia, Chiellini, Asamoah; Khedira, Pjanic, Matuidi; D. Costa, Higuain, Dybala 

NapoliReina; Hysaj, Koulibaly, Albiol, Mario Rui; Hamsik, Jorginho, Allan; Callejon, Mertens, Insigne 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here