Film dokumentar: për Ballistin dhe rasti i lëshimit të “dronit” në Beograd

Ish lideri dhe kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana do të jetë i ftuar në Londër, ku do të shfaqet për herë të parë dokumentari ‘Triumph’.

Me regji të Kreshnik Jonuzit dhe Luftar Von Ramës, ky dokumentar sjell histori të ndryshme, duke prekur aspektet kulturore, politike dhe historike, pas ndeshjes së futbollit mes Serbisë dhe Shqipërisë në vitin 2014.

Dokumentari do të shfaqet në kinemanë “The Prince Charles Cinema”, ku të gjithë të pranishmit do të kenë mundësi të takojnë dhe t’i drejtojnë pyetje ish kapitenit, Lorik Cana.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here