Milan ka gjetur fajtorin kryesorë për rezultatet e dobëta!

Milan sezonin e filloi me kryesi të re dhe me futbollistë të rinj. 

Milani është klub me ambicie të mëdha dhe synon majat e futbollit, por edhe përkundër investimeve prej 200 milionë euro, rezultatet janë identike me sezonin e kaluar.

Kryesia kineze nuk është e kënaqur nga rezultatet e skuadrës së tyre. Sipas tyre fajtori kryesorë është drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli i cili ishte njeriu kryesorë për tranferimin e lojtarëve.

Pozita e Mirabellit është në rrezik dhe mund të shpëtojë vetëm nëse Milani e fiton Kupën e Italisë ku për kundërshtarë në finale do të ketë Juventusin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here