Luis Enrique është drejt finalizimit të marrëveshjes me Chelsea!

Antonio Conte vështirë se do ta udhëheqë Chelsean edhe sezonin e ardhshëm, kurse e përditshmja Katalanase SPORT ka bërë të ditur zëvendësuesin e tij.

Conte sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Chelsea. Si zëvendësuesi potencial i italianit është Luis Enrique.

Sipas SPORT, Enrique është drejt finalizimit të marrëveshjes me Blutë e Londrës.

Enrique ka qenë trajner i Romës, Celta Vigos dhe Barcelonës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here