Ibrahimovic: Suedia pa Zlatanin është më e mirë dhe është favorit për ta fituar Kupën e Botës

Zlatan Ibrahimovic nuk do të luajë në Botërorin e Rusisë. Lajmin e ka konfirmuar federata e futbollit suedez.

Edhe pse Ibrahimovic kishte paralajmëruar se do të rikthehet në përfaqësuesen e Suedisë, nga përfaqësuesja suedeze kanë bër të ditur se Zlatan nuk do të udhëtojë me skuadrën drejt Rusisë.

Zlatan Ibrahimovic ka folur sot në pres konferencë për mediat rreth Botërorit në Rusi.

“Kam thënë tërë kohës se do të udhëtoj drejt Rusisë. Mendoj se Suedia është me e fortë pa Zlatanin dhe se është favorite për Kupën e Botës”, ka deklaruar Ibrahimovic.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here